Střih - dámské raglánové tričko JACKIE

Dostupnost do týdne
Kód: 3459
300 Kč / ks

Silueta střihu je přiléhavá, výstřih je lodičkový, u černobílých triček z obrázků je výstřih lemovaný proužkem z úpletu. Součástí střihu je ale také střih na podsádku, proto je možné výstřih zakončit podsádkou (barevné tričko s trojúhelníky). Rukávy jsou dlouhé, raglánové.

 

Návod jak ušít tričko

Návod na šití najdete v tomto souhrnném článku: Jak ušít tričko s raglánovým rukávem a podsádkou.
Pokud máte dotazy k tomuto střihu, navštivte Poradnu, kde se dozvíte více nebo zde můžete rovnou zasílat vaše dotazy.

Obtížnost:

Střih je určený pro mírně pokročilé (méně zkušeným doporučuji ušít tričko bez podsádky a začistit průkrčník úzkým proužkem úpletu nebo použít tento způsob: Nejjednodušší metoda jak začistit průkrčník).

Doporučený materiál a jeho spotřeba:

Střih je vhodný na pleteniny - pružné materiály, jako je např. bavlněný úplet s elastanem. Nedoporučuji používat levné úplety bez elastanu, protože se vám tričko vytahá. Pokud chcete ušít např. letní variantu, vhodnou variantou bude viskózový úplet s elastanem (ale pozor, tento úplet je hodně pružný, bude potřeba upravit nebo dokonce zmenšit velikost).

Spotřeba látky (při šíři 140–150cm):

  • 1 m pro velikosti 32–36
  • 1,8 m pro ostatní velikosti

Přečtěte si také článek, ve kterém najdete všechny ucelené informace o tom, jak ušít tričko.  

Doporučení:

Tričko můžete šít na overlocku ale i na běžném šicím stroji. Pokud budete šít na domácím šicím stroji, doporučuji šít pružným stehem (úzkým cikcakem, tříkrokým rovnostehem apod.), aby se vám netrhaly švy. Také doporučuji snížit přítlak patky a lehce povolit napětí spodní nitě, pokud to váš šicí stroj při šití umožňuje. Podívejte se na skvělý článek:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: