Náš příběh

Miluju šití. Už od mala je tvoření z látek mou zálibou, díky které jsem oblékala celou rodinu a známé. Nadšení po mně zdědila dcera Iva. Aby ne, když chodila od malička celá v tom, co jsem jí ušila, a sama si vybírala, do čeho se naparádí. Když Iva vyrostla a narodily se jí děti, pořídila si pro ně bazarový kočárek. A tím to teprve všechno začalo.

Kočárek totiž přišel v tak hrozném stavu, že nám byla hanba vyjet s ním i na vlastní zahradu. Tak jsme si ho vzaly do parády. Rozebraly jsme ho od kolečka až po boudičku, jediný kousek látky na něm nezůstal původní a po několika hodinách přešívání, párání a upravování střihů dostalo vozítko pro vnoučata úplně nový originální kabátek. Najednou jsme se s ním už nechtěly schovávat, ale spíš předvést. A měly jsme úspěch. Líbil se nejen známým, zastavovaly nás i maminky na ulici. „Kde jste vzaly tak hezké peřinky?“, „Takovou tašku na kočárek bychom chtěli taky…“. Rázem jsme měly první objednávky na kočárkové doplňky a bylo jasné, že se s dcerou vrhneme po hlavě do toho, co nás celý život baví.

stylové látky pro děti

Švadlenky švadlenkám

látky s potiskem

Z čeho to všechno budeme šít? Ptaly jsme se samy sebe a cítily v tom tak trošku oříšek. Chtěly jsme cenově dostupné kvalitní materiály, které neuvidíme jen z malého náhledu v internetovém obchodě. No, a protože jsme ženy činu, půjčily jsme si dodávku a vyrazily na svůj první dámský pátrací road trip.

Prošmejdily jsme výrobny, osahaly si materiály, prokleply dodavatele a užívaly si pohled na stovky krásných látek, které si každá švadlenka přeje mít v rukách. Najednou jsme měly tolik oblíbených a nádherných materiálů s originálními potisky, vzory a k různorodému využití, že jsme nevěděly, které si vybrat. Navíc jsme si je nechtěly nechat jen pro sebe. A tak se v roce 2018 z našeho nadšení a píle vyklubala oficiálně malá rodinná firma Stylové látky s e-shopem. Do jeho nabídky se od začátku snažíme vybírat látky tak, aby se daly vkusně kombinovat, aby byly příjemné a lehké na nošení a abyste z nich mohly vytvářet originální kousky do vašeho šatníku.

Ačkoli se o náš virtuální obchůdek staráme jako o další dítě a vnouče, spoustu věcí se pořád učíme. Promiňte nám tedy drobné nedostatky a vítejte v našem stylovém království.

S láskou vaše švadlenky Jana a Iva.

 

foto-29