Sada střihů - dámské kalhotky

Skladem
Kód: 2666
450 Kč / ks

Sada střihů - dámské kalhotky

Střihy na dámské kalhotky jsou zpracovány v profesionálním programu pro konstrukci střihů a jsou uvedeny ve velikostech 32–60,6 typů kalhotek (Basic, Bikini, Hipster, Boxer Shorts, Brazilian, Thong). 
Součástí střihu jsou velikosti 32 - 60.

Videokurz šití kalhotek zdarma - najdete zde

 Varianty střihů:

  • BASIC- kalhotky klasického střihu s tvarovaným zadním dílem a vyšším pasem.
  • BIKINI- kalhotky klasického střihu s rovně střiženým zadním dílem a nižším pasem. Zadní díl půlený (možnost odšít v jednodílné verzi), přední díl s možností členění do sedla.
  • HIPSTER- kalhotky s nízkým pasem a vykrojenějším předním i zadním dílem. Zadní díl půlený (možnost odšít v jednodílné verzi), s možností vsadky do zadního středového švu.
  • BOXER SHORTS- boxerky - kalhotky s "nohavičkou", delším bočním švem a nižším pasem. Zadní díl půlený (možnost odšít v jednodílné verzi). Přední díl s možností vsadky do bočního švu.
  • BRAZILIA- kalhotky brazilky - kalhotky s nízkým pasem a vykrojeným zadním i předním dílem. Zadní díl půlený (možnost odšít v jednodílné verzi). Vnější klín nečleněný.
  • THONG- tanga - kalhotky s nízkým pasem a typicky tvarovaným zadním dílem. Vnější klín nečleněný. 

Obtížnost:

Šití je vhodné pro pokročiléŠití není nikterak obtížné, ale chce to určitou praxi, abyste si lemováním kalhotky příliš nezdeformovali. Kalhotky jsou šité na obyčejném šicím stroji. Overlock můžete použít, ale není víceméně potřeba. (Jak poznám mou šicí úroveň?

Doporučený materiál a jeho spotřeba:

  • Slabší elastické materiály - úplet, sportovní úplet, ponteso (punto di roma apod.), elastická krajka...
  • Nejvíc doporučuji bio bavlněný úplet s elastanem. BIO, protože si to intimní partie zaslouží a elastan, aby byl úplet pružný v obou směrech. Na neviditelné varianty jsou pak samozřejmě vhodné sportovní úplety, které už jsou ale umělými materiály. Na neviditelné varianty jsou ještě vhodná pontesa. Na kalhotky taky můžete použít pružnou krajku nebo jakékoliv úplety s elastanem, ideálně v nižší gramáži - tzv. tričkovina. Super jsou také merino úplety, viskózové úplety a bambusové úplety. Vždy hledejte s příměsí elastanu. Na zateplenou zimní variantu pro děti doporučuji i teplákovinu s elastanem nebo french terry. U teplákovin je ale výběr obtížný, protože většina pruží po směru nitě víc než po šířce, takže tam může nastat problém s polohováním střihu. Na ultratenké neviditelné varianty lze použít i plavkovinu.

Spotřeba materiálu:

pro všechny velikosti, při šíři látky 140 cm nebo různé zbytky látek

Doporučení:

Kalhotky můžete šít na overlocku i běžném domácím šicím stroji. Ještě než se vrhnete do šití, doporučuji si přečíst tento článek:

Šití úpletů - 4 kroky k dosažení skvělých výsledků

 Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: